TOYOTA BOSHOKU KÖKLERİMİZ
TOYOTA BOSHOKU KÖKLERİMİZ  

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Toyota, 2008¹ yılında beş kıtada 8.9 milyondan fazla araç sattı. Interbrand`in 2009 yılı en değerli marka listesinde 8². Sırada yer alan Toyota, dünyanın önde gelen global şirketlerinden birisi olmasının yanı sıra, tüm zamanların en beğenilen otomobil üreticilerinden³ biri olmaktan gurur duyuyor. Şirket, bu başarının müşteri memnuniyetine bağlılığından kaynaklandığını düşünüyor. Toyota, kökleri Japonya'daki kuruluş yıllarına uzanan özgün değerler ve ilkelerle şekillendirildi.

Toyota'nın hikayesi, Sakichi Toyoda'nın, 19. yüzyıl sonlarında Japonya tekstil endüstrisi için bir devrim niteliği taşıyan, Japonya'nın ilk otomatik dokuma tezgahını icat etmesiyle başlar. Sakichi Toyoda, 1918 Ocak ayında Toyoda Spinning & Weaving Company'yi (Toyoda İplik ve Dokuma Şirketi, 1967 'de adı değişerek Toyota Boshoku oldu) kurmasının ardından, büyük rüyası olan otomatik dokuma tezgahını oğlu Kiichiro'nun da yardımı ile 1924 yılında tamamladı. İki yıl sonra da, Toyoda otomatik dokuma tezgahları fabrikası kuruldu.

Babası gibi bir mucit olan Kiichiro, 1920'lerde yapmış olduğu Amerika ve Avrupa gezilerinde gözlemlediği, yeni gelişen otomotiv endüstrisinden derinden etkilendi. Kiichiro, babasının otomatik dokuma tezgahının patentinin satışından elde ettiği 100.000 Sterlin'i en iyi şekilde değerlendirerek, 1937 yılında kurulan Toyota Motor Corporation'ın (TMC) temellerini attı. O günlerden bu yana, dokuma tezgahlarından otomobillere uzanan Toyota deneyimi üretimde öncülüklerle dolu bir başarı hikayesine dönüştü.

cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry