TB SEWTECH TURKEY & İŞKUR İŞ BİRLİĞİ

1.9.2020

TBSTR, yeni projelerle yeni üye istihdam etmek için; tekrar İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) ile iş birliğine başladı. Bu iş birliğine göre; İŞKUR ile TBSTR temsilcileri arasında “180 Kişilik Artı İstihdam Protokolü” imzalandı.

Protokol için 1 Eylül tarihinde Düzce Valiliği’nde düzenlenen törene Düzce Valisi Sn. Cevdet Atay, İŞKUR İl Müdürü Sn. Ferhat Acar, Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tuncay Şahin, TBSTR Başkanı Sn. Hakan Konak, TBSTR Üretim Genel Müdürü Sn. Cemal Demirci ve İnsan Kaynakları ve İş Güvenliği Müdürü Sn. Arzu Özer katıldı.

Bu projenin amacı, pandemi süreci sonrası ortaya çıkacak yeni hizmet alanlarını desteklemek ve aynı zamanda Düzce ilinde işsizliğin azaltılmasını sağlamaktır.

Proje kapsamında işe alımları gerçekleştirilen ilk otuz çalışanımız için Eylül ayının ilk haftasında bir tören gerçekleştirildi. Törende konuşan Başkanımız Hakan Konak, işe yeni başlayacak çalışanlara başarılar dilerken, projenin her iki taraf için de hayırlı olmasını diledi.

­İŞKUR ve TBSTR arasında gerçekleştirmiş olduğumuz Düzce ve bölgeye büyük katkıları olacak bu iş birliği yerel basında da büyük yankı buldu.